Seo’ya Uyum Web Siteleri

SEO'ya uyumlu web sitesi

Seo uyumlu bir web sayfası eğer internet üzerinden iş yapıyorsanız ve google aramalarında yer almak istiyorsanız kesinlikle çok önemlidir. Nedeni ise hem yazılımsal hem tasarımsal olarak ve arama motorları tarafından da bulunabilirliği açısından önemlidir.. Sitenizde ürünlerini veya hizmetlerinizi yayınlıyorsunuz diyelim, eğer sitenize sadece sizin bilgisini verdiğiniz kişiler tarafından giriliyorsa bu çok başarılı bir çalışma olmaz. Nedeni ise sadece web sitenizin bilgisini verdiğiniz kişiler tarafında ziyaret ediliyor. Burada amaç web sitenizi yayına koyduğunuz zamandan sonra tüm arama motorları tarafından web siteniz indexlenmelidir. Neden arama motorları sitenizi index lemeli, çünkü bu arama motorlarını kullanan ziyaretçilerin sitenizi alakalı olarak ziyaret etmesi hem sizin hemde sitenizin hiti açısında çok önemlidir.

Seo Uyumlu Web Sayfası İpuçları.

  1. Web Sitenizde kesinlikle aşırı kod kullanmaktan kaçının ve temiz bir kodlama yapın.
  2. Tüm sayfalarınızda Başlık (title), Açıklama (description) Anahtar kelime (keywords) girilebilir olmalıdır. Bunlara HTML kodları arasında yer vermelisiniz.
  3. Görsel ve Medyalarınıza Açıklama bölümleri eklemelisiniz.
  4. XML site haritası üretmeli ve arama motorlarına göndermelisiniz.
  5. Web sayfalarınızı kesinlikle mobil cihazlara göre de uyarlamalısınız. Bunun için Tüm mobil cihazlar için duyarlı (responsive) css’lerinizi yazmalısınız.
  6. Site içi seo (Site için link inşası) çok önemli olup buna dikkat etmelisiniz.

Web sayfanızın seo ya uyumlu hale getirmelisiniz. Öncelikle sitenizin bir haritası olmalıdır. Arama motorları site haritasına çok önem verir ve buna göre indexleme yapar. Eğer site haritanız yok ise arama motorları tarafından sitenizin indexlenmesi gecikir.

Önerilen Seo Uyumlu Hazır Web Sayfası Scriptleri.

Biz organik seo olarak bu konuda sizler için yaptığımız araştırmaları ve deneyimlerimiz paylaşmaktayız. Eğer Seo uyumlu bir web sitesi düşünüyorsanız ve bütçeniz kısıtlı ise en düşük bütçeler ile sizlere seo’ya uyumlu web siteleri nasıl yapılır anlatacağız.

  1. Dünya’da en çok kullanılan ve Google gibi dünyanın en büyük arama motorlarının da desteklediği içerik yönetim sistemi olan WordPress kesinlikle tavsiye ediyoruz. WordPress içerik yönetimi aslında blog anlayışından yola çıkılarak yapılmış ve çok geniş bir geliştirici kitlesine sahip site içerik yönetim sistemidir. İstediğiniz gibi temalarını değiştirebilir ve ihtiyacınız doğrultusunda modüller ekleyebilirsiniz. Eğer fazla bilgiye sahip değilseniz internet’de kolay yardım bulacağınız eğitim videoları vardır. Bundan dolayı wordpress blog siteleri çok tercih edilir. Kodlama bilmeyen bir çok kişi tarafından kullanılır.
  2. Joomla hazır web sayfası scripti, biraz daha uzmanlık isteyen bir hazır içerik yönetim sistemi olup wordpress bloglardan sonra en çok kullanılan sistemdir. Joomla’nında bir geliştiricileri vardır. Joomla, wordpress kadar kolay içerik yönetimi olmasada tercih edebilirsiniz. Yönetim paneli ile ilgili bir çok yardım videoları ve bilgilerini bulabilirsiniz.
  3. OpenCart ücretsiz e-ticaret sistemleri ile isterseniz bir e-ticaret (sanal mağaza) sitesine sahip olabilirsiniz. Opencart e-ticaret sistemi b2b alt yapısında olmakla beraber, (b2b, bayi-altbayi) bir çok web sitesinde kullanılır. Diğer hazır scriptler gibi bu sisteminde bir çok geliştiricisi ve temaları, modülleri bulunmaktadır. Eğer bu tarz bir web sitesi isterseniz ücretsiz olarak kurabilir ve yönetebilirsiniz. Bu tarz siteler seoya uyumlu olup ve seo modülleri bulunmaktadır.
  4. PrestaShop Hazır sanal mağaza, içerik yönetim sistemi ile opencart gibi bu script’lede e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Prestashop e-commerce yazdığınızda google’a yüzlerce binlerce tema ve modül siteleri bulabilirsiniz. Youtube’da bu sistemle alakalı bir çok video ve bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu tür hazır seo’ya uyumlu web siteleri sistemlerde kesinlikle uzman kişilere danışmanız gerekir. Açık kaynak kodlu sistemler olduğu için kesinlikle güncel sürümlerine güncellemeniz gerekir ve standart özelliklerinden kaynaklanan açıkları kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak: https://organikseo.net/seo/