WordPress Nedir?

wordpress nedir

WordPress Nedir?. Web tasarımda başlangıç seviyesinde olan tüm arkadaşların aklından geçen bir sorudur. Yada wordpress blog cümlesinide çok duymuştur. WordPress dünyada en çok kullanılan blog tarzı cms yönetim paneli olan bir hazır blog şablonudur. Tamamen ücretsiz dağıtımı yapılır. En iyi özelliklerinden biride açık kaynak kodlu gelmesidir. İstediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Günümüzde wordpress blog tarzı sitelerden çok artık prfesyonel görünüme sahip web siteleri halini almıştır. Açık kaynak kodlu olduğu için dünya üzerinde her yerden geliştiricileri vardır. Bu sayede bir çok plugin i bulmanız ve ücretsiz yüklemeniz çok kolaydır. Admin paneli ilk başlayanlar için biraz zor olsa da mantığını anladığınızda aslında çok kolay olduğunu göreceksiniz. Hazır blog şablonları arasında en çok kullandığım wordpress’dir. Uzun yıllar bu konuda bir çok site yaptım. Ve hala SEO isteyen müşterilerime wordpress alt yapısını sunuyorum. Çünkü hızlı ve seo için çok iyi optimize edilmiş hazır bir sistemdir. Böylece müşteri yazılım kısmına fazladan para ödemiyor. Sadece SEO kısmına ödeme yapıyor.

Kısaca WordPress çok gelişmiş modülleri olan açık kaynak kodlu bir script’tir. artık ülkemizde de çokça kullanılmaya başlanmıştır. Eğer isterseniz wordpress site hemen buradan indirebilirsiniz. www.wordpress.org veya ücretsiz blog açmak isterseniz onuda buradan www.wordpress.com sağlayabilirsiniz.