8.4 C
New York kenti
Salı, Ağustos 4, 2020
Ana Sayfa Wordpress Wordpress Plugin Wordpress Sitede İletişim Formu Oluşturma

WordPress Sitede İletişim Formu Oluşturma

WordPress sitede İletişim Formu oluşturmanın bir çok yolu vardır. Bunlar için pek çok plugin modüller ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Fakat en kolay ve en verimli olan hangisi sizler için bu konu üzerine değinmek istedim. Çünkü bu konu Google Arama Motorunda çok sık karşıma çıkıyor ve bir çok sitede ayrıntılı olarak bilgi verilmemektedir. Ben sizlere ayrıntılı olarak WordPress site çalışan İleitşim formu pluginleri hakkında yararlı olduğunu düşündüğüm bir kaç İletişim formu örneklerini paylaşacağım.

1- Contact Form 7

WordPress sitelerde en çok bilinen iletişim formu oluşturmada kullanılan bir eklentidir. Bu modül kısakod ( Shortcode ) ekleyerek çalışmaktadır. Eğer wordpress Site’nizde bu modülü kullanacaksanız kesinlikle ek bir plugin daha kurmanız gerekecektir. Bu pluginde Wp SMTP’dir. Eğer bu eklentiyi kurmazsanız Contact form 7 çalışmayacaktır. Çünkü mailleri hangi smtp üzerinden göndermesi gerektiğini WP SMTP eklentisi ile seçeceksiniz. İster google smtp ister kendi hostinginiz ( kurumsal mailinizden )üzerinden gönderebilirsiniz.

Wordpress Contact Form 7 iletişim formu eklentisi

Contact Form 7 plugin ile iletişim formları oluşturabilir ve iletişim sayfanızı daha modern ve daha profesyonel gösterebilirsiniz. SMTP eklentisi ile beraber çalışan bu modül haricinde daha bir çok iletişim formu eklentileri mevcuttur. Eğer ücretli bir modül yani eklenti isterseniz sizlere tavsiye edeceğin FormCraft Contact Plugin’dir. Burada Google SMTP plugini gösterdim size fakat temel olarak ayarlar genelde hepsi aynıdır.

Google SMTP plugin ayarı

Bir çok sitede bu modülü kullanabilirsiniz. Çünkü daha basit ve SMTP eklentisi kurmanıza gerek kalmadan tüm ayarları kendi içerisinde barındırmaktadır. Contact form 7 sizler için yazdım fakat en çok kullanılan modül olduğu içindi.

Contact Form 7 ekran görüntüsü

2 – FormCraft İletişim Formu

FormCraft Contact Form | İletişim Formu daha profesyonel ve daha kolay bir yapıya sahiptir. Responsive olup sürükle bırak mantığı ile çalışmakta olup oluşturması çok kolaydır. İstediğiniz gibi ayarlamalar yapabilirsiniz. Böylece daha şık daha estetik  bir iletişim formuna kavuşursunuz. İstediğiniz gibi formlar oluşturabilirsiniz.

[mom_video type=”youtube” id=”zXUTth8A-7M”]

Yukarıdaki videoda sizlere FormCraft hakkında detaylı olarak nasıl kullanıldığı anlatılmıştır. İstediğiniz sayfaya ekleyebilirsiniz. İstediğiniz kadar da iletişim formu oluşturabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

WordPress Site Nasıl Kurulur Tüm Aşamaları ile Resimli Anlatım.

Merhaba.  Öncelikle Wordpress site nasıl kurulur ve eklentileri yönetimi, ayarları ve tüm detayları ile sizlere daha doğrusu yeni başlayan arkadaşlara anlatmak içi bu makaleyi...

WordPress Sitede İletişim Formu Oluşturma

Wordpress sitede İletişim Formu oluşturmanın bir çok yolu vardır. Bunlar için pek çok plugin modüller ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Fakat en kolay ve en verimli...

WordPress’in En çok kullanılan Page Builder Plugin’leri

WordPress'te güzel görünümlü bir site veya sayfa oluşturmak istiyorsanız, ya nasıl kodlayacağınızı bilmeniz gerekir ya da iyi bir page builder plugin'i bilmeniz gerekir. Nasıl...

Samsung Galaxy Note9 İnceleme

Merakla beklene Samsung'un yeni amiral gemisi artık satışa sunulmuştur. Bu incelememizde gerçekten iyi diyebileceğimiz güçte bir amiral gemi çıkıyor karşımıza. Iphone X misilleme gibi...

Recent Comments